Bywają sytuacje, że szafa pęka w szwach, a ubrać się nie ma w co. Może zmieniłaś tryb życia, rozpoczynasz nową pracę, zmieniłaś rozmiar albo nie umiesz pozbywać się ubrań, w związku z czym Twoja szafa zawiera wszystko, co kupiłaś przez ostatnią dekadę…

Ponieważ razem raźniej, zapraszam Cię do skorzystania usługi przeglądu szafy z krawcową.

DLACZEGO Z KRAWCOWĄ, A NIE ZE STYLISTKĄ?

A dlaczego nie jednocześnie? Jestem i tym, i tym :)

Kiedy patrzę na daną rzecz, widzę nie tylko to, co jest, ale też to, co może być :) Znam się na szyciu i wiem, jaka przeróbka jest możliwa i opłacalna, a jaka nie. Stylistki wiedzą, że można rzeczy skracać, taliować i cerować, ale czy można odpruć ten kołnierz, zrobić coś zza nisko umieszczoną talią, dorobić kieszenie w szwie, dopasować w ramionach, etc?

Kto nie zajmuje się szyciem zawodowo, nie musi tego wiedzieć. Stylistce wystarczy ogólna orientacja w temacie, ja odpowiem z całą pewnością: „tak, to się da przerobić” albo „nie, to się nie opłaca”.

Ponadto znam ceny przeróbek krawieckich i będę umiała podać widełki cenowe dla każdej z rzeczy, jaką przeglądamy.

Skończyłam stosowne kursy, dzięki czemu umiem dobrać fason do sylwetki oraz kolor do Twojego typu kolorystycznego. Studia na Akademii Sztuk Pięknych wyposażyły mnie nie tylko w wiedzę o kolorach, ale i sporą dozę fantazji ;) W mojej pracy to bardzo procentuje :)

Jeśli zależy Ci na ekologii, na tym, by jak najmniej wyrzucać, to jesteś moją bratnią duszą :)

Wiedząc, co jest w Twojej szafie, będę w stanie doradzić, co warto poprawić, co uszyć na miarę, by stworzyć jak najwięcej stylizacji.

JAK PRACUJĘ?

Nie pracuję w telewizji, więc nie wyrzucam ubrań przez okno, nie tnę ich z miejsca nożyczkami, nie ochrzaniam i nie robię żadnego widowiska. Stosuję zasadę Vegas :) Co się działo w Las Vegas, zostaje w Las Vegas. Jeśli będę chciała opublikować w social mediach jakieś zdjęcie z przeglądu, spytam Cię o zdanie :)

Nie chodzę z paralizatorem po mieście i nie sprawdzam, czy klientki trzymają się moich rad :) Nie wypominam, że nosisz coś, co odradziłam – przyjdę, posortuję ubrania według mojej najlepszej wiedzy, powiem, co widzę i co myślę, lecz ile z tego wdrożysz – zależy wyłącznie od Ciebie.

Na pewno nie będę Ci wciskać czegoś, czego nie lubisz. Moda bywa zmienna, trendy kapryśne, ale podążanie za nimi w ogóle nie jest moim celem. Jest nim ułatwienie Ci życia :)

Ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych stylistów staram się wyrzucać jak najmniej, lecz ratować i przerabiać, co tylko się da, nie zostawię Cie z pustą szafą i wychudzonym portfelem. Usługa nie wydaje się być tania, ale dzięki spotkaniu ze mną nie będziesz już robić nietrafionych zakupów, a wielu rzeczy nie wyrzucisz, tylko przerobisz. Z perspektywy czasu zaoszczędzisz mnóstwo gotówki oraz mnóstwo czasu – skrócisz wybieranie stylizacji do minimum.

Każdą sylwetkę da się dobrze ubrać. Każdą da się pięknie wystylizować. Na pewno znajdę dla Ciebie dobre rozwiązania :)

JAK WYGLĄDA PRZEGLĄD SZAFY?

Na początek rozmawiamy – jaki prowadzisz tryb życia oraz czego spodziewasz się po przeglądzie szafy. Będziemy wiedziały dzięki temu, ile i jakich ubrań potrzebujesz.

Następnie ustalamy typ sylwetki oraz Twój typ kolorystyczny. Omawiamy fasony i kolory, jakie pasują do Ciebie. Po takim minikursie nie będziesz już tracić czasu w sklepach na przymierzanie rzeczy, które Ci nie pasują.

Następnie przeglądamy wszystko, co masz. Przed spotkaniem poproszę Cię o wyciągnięcie wszystkich ubrań, jakie masz, żeby zobaczyć, ile tego jest i jak szybko trzeba pracować :)

Potem segregujemy rzeczy:

- zniszczone, zmechacone, przetarte, przebarwione, dla których nie ma ratunku - kładziemy na stosie "do wyrzucenia"

- rzeczy za małe lub za duże, lecz pasujące do Twojej sylwetki i typu kolorystycznego  - odkładamy na stos "do oddania/sprzedania". Jeśli jest opcja, że wrócisz do mniejszego/większego rozmiaru, pakujemy je, opisujemy rozmiary i wynosimy do piwnicy, na strych, do pawlacza, etc. - mają nie zagracać Twojej podręcznej szafy, z której wybierasz ubrania na co dzień.

- rzeczy niepasujące do Ciebie, Twojej sylwetki, typu kolorystycznego, lecz w dobrym stanie - na stos "do oddania/sprzedania"

- rzeczy pasujące do Twojego wymarzonego wizerunku oraz typu kolorystycznego, wymagające korekty fasonu - na stos "do poprawki". Gdy zobaczymy, jak duży jest stos, Ty zdecydujesz, czy mam je zabrać do poprawki od razu, czy nie. Na bieżąco oznaczam szpilkami, co należy poprawić, a jeśli jest taka konieczność, przypinam karteczkę z opisem poprawki do wykonania.

- pasujące do Twojej sylwetki, typu kolorystycznego oraz efektu wizerunkowego, jaki chcesz osiągnąć - zostają :)

Następnie z tego, co zostało, układamy zestawy. Być może znajdziemy kombinacje, na które jeszcze nie wpadłaś? Na bieżąco robię zdjęcia, które po spotkaniu Ci prześlę - pamięć bywa zawodna, poza tym jestem pewna, że będzie ich bardzo dużo :)